نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏جمعه‏، 2022‏/10‏/07

 

 

 

06/10/2022

پارلمان اروپا قطعنامه محکومیت قتل مهسا امینی

و سرکوب معترضان در ایران را به تصویب رساند

پارلمان اروپا قطعنامه محکومیت قتل مهسا امینی و سرکوب معترضان در ایران را به تصویب رساند. این تصویر معترضان ایرانی علیه حکومت ایران در تورنتوی کانادا را نشان می‌دهد.

در حالی که اعتراضات سراسری در ایران همچنان ادامه دارد، پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه ششم اکتبر/سیزدهم مهرماه، قطعنامه محکومیت قتل مهسا امینی و سرکوب معترضان در ایران را به تصویب رساند. این پارلمان همچنین از اتحادیه اروپا خواست کسانی که در سرکوب معترضان در ایران دست دارند را تحریم کند.

همزمان با ادامه سرکوب اعتراضات سراسری در ایران از سوی نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی، پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه ششم اکتبر/سیزدهم مهرماه، قطعنامه محکومیت قتل مهسا امینی و کشتار معترضان در ایران را به تصویب رساند.

نمایندگان پارلمان اروپا در این قطعنامه ضمن محکوم کردن قتل مهسا امینی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستند که عاملان قتل این دختر جوان و همچنین مقامات رژیم جمهوری اسلامی که در سوکوب معترضان ایرانی دست دارند را تحریم کند.

در قطعنامه‌ای که روز پنج‌شنبه به تصویب رسید، نمایندگان پارلمان اروپا خواستار «تحقیقات بی‌طرف، موثر و مهم‌تر از همه مستقل درباره برخورد نامناسب و قتل غم‌انگیز» مهسا امینی شدند.

نمایندگان پارلمان اروپا همچنین با ابراز حمایت قاطع خود از اعتراض‌های مسالمت‌آمیز در ایران و از «زنان جوانی که اعتراض‌ها را رهبری می‌کنند و در آن‌ها مشارکت می‌کنند»، رفتار نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با معترضان را به شدت محکوم کردند.

این نمایندگان در قطعنامه اخیر خود از مقام‌های حکومت ایران خواستند معترضانی که به خاطر استفاده از حقوق شان در آزادی بیان، تشکل و اجتماعات مسالمت‌آمیز زندانی شده‌اند را «فوراً و بدون قید و شرط و هرگونه اتهامی» آزاد کنند.

قطعنامه پارلمان اروپا قطعنامه در محکومیت قتل مهسا امینی و سرکوب معترضان در ایران درحالی به تصویب می‌رسد که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه ششم اکتبر/سیزدهم مهرماه، از اعمال تحریم‌های جدید علیه حکومت ایران خبر داد.

وی با اشاره به سرکوب خشونت‌آمیز معترضان ایرانی از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی گفت که وزرای خارجه عضو اتحادیه اروپا در نشست بعدی خود در مورد تشدید تحریم‌ها علیه حکومت ایران بحث و گفت‌وگو خواهند کرد. 

منبع: ار.اف.ای رادیو فرانسه

https://www.rfi.fr/fa/ایران/20221006-پارلمان-اروپا-قطعنامه-محکومیت-قتل-مهسا-امینی-و-سرکوب-معترضان-در-ایران-را-به-تصویب-رساند

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.