نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏شنبه‏، 2018‏/12‏/29

 

 

 

تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران

تسلیت به ملت بزرگ ایران

هموطنان عزیز!

طی چند روز گذشته همه ما در میهنمان شاهد رویدادهای تلخی بودیم که قلوب ملت ایران را جریحه دار نموده است. در زندان شهر قم یک زندانی سیاسی که به شرایط زندان خود معترض بوده و از دو ماه قبل به تنها وسیله اعتراض یک زندانی یعنی اعتصاب غذا دست زده بوده است، با مرگ روبرو می شود.

در شهر زاهدان در یک مدرسه پیش دبستانی به علت استفاده از بخاری نفتی قدیمی و خارج از رده، چهار کودک خردسال ۶ ساله طعمه آتش شدند و جان خود را ازدست دادند. واقعه ای که چندین بار نیز قبلا در شهرهای مختلف رخ داده است.

در تهران در مرکز علوم و تحقیقات وابسته به دانشگاه آزاد که به علت قرار گرفتن در ارتفاع بسیار زیاد، اصولا فاقد استانداردهای لازم جهت در نظر گرفته شدن برای دانشگاه بوده است، اتوبوسی مستعمل و نامطمئن حامل دانشجویان می شود تا آن ها را از جاده پرپیچ وخم وبدون حفاظ به محوطه ی کلاس های آموزشی برساند. این اتوبوس ارابه مرگ دانشجویان می شود و در سقوط آن به دره ده نفر از دانشجویان که سرمایه های ملی و آینده سازان این کشورند جان خود را از دست داده و تعدادی نیز مجروح و مصدوم بر جای میمانند.

در اهواز و هفت تپه ده ها نفر از کارگران شرافتمندی را که ماه ها از دریافت حقوق خود محروم بوده اند، بازداشت و برخی را مورد ضرب وشتم و شکنجه قرار داده اند.

در اصفهان معلمان ارجمند و فرهیخته را که با ندای حق طلبی و اعتراض به وضع معیشتی خود به خیابان آمده بودند با گاز اشگ آور و سایر وسایل تهاجمی مورد حمله قرار داده و تعداد کثیری از آنان را بازداشت و روانه زندان کرده اند.

بدیهی است که این رویداد های نا گوار، علتی جز ناکارآمدی حاکمان و سوء مدیریت آنان و بی توجهی به امور مربوط به زندگی و رفاه ملت ایران ندارد. این حوادث سبب تاثر و تالم شدید جامعه ایران گردیده است.

جبهه ملی ایران وقوع این حادثه های دردناک و اندوه بار را به ملت بزرگ ایران  به ویژه به خانواده هایی که در این حوادث مستقیما آسیب دیده اند تسلیت می گوید و هیئت حاکمه و مدیریت کشور را مسئول پیدایش این رویداد های ناگوار میداند. آیا نباید در این لایحه بودجه سال ۹۸ که در آن هزاران میلیارد تومان به نهادهای ایدئولوژیک اختصاص یافته اندکی هم به تجهیز مدارس و وسایل گرمایش استاندارد برای آن ها و تامین اتوبوس برای مرکز علوم وتحقیقات و حفاظ جاده کوهستانی آن و اندکی هم برای پرداخت حقوق معوقه کارگران زحمتکش و مطالبات معلمان شریف اختصاص داده میشد؟ زمامداران کشور باید به این پرسش پاسخ دهند .

هشتم دیماه ۱۳۹۷

تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران

 

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.