نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏چهار شنبه‏، 2018‏/12‏/05

 

 

 

تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران

سرکوب و خشونت نسبت به کارگران و معلمان را متوقف کنید

 

هموطنان عزیز،

هفته هاست که کارگران شرافتمند میهنمان در کارخانه های نیشکر هفت تپه، فولاد اهواز، هپکو اراک و برخی مراکز صنعتی دیگر به علت آنکه ماه هاست از دریافت دستمزد ماهیانه خود محروم بوده اند و هم چنین برای اعتراض به عمل کرد مدیریت های این کارخانه ها که تحت عنوان خصوصی سازی از بخش دولتی منفک و به افراد ویژه واگذار گردیده است، دست به اعتصاب و اعتراض زده اند. برخورد دولت جمهوری اسلامی با این کارگران زحمتکش که حقوق قانونی خود را طلب می کنند، سرکوب و دستگیری و زندان بوده و یکی از کارگران نیشکر هفت تپه در بازداشتگاه چنان مورد ضرب وشتم و شکنجه قرار گرفته که او را در حالتی نزار راهی بیمارستان کرده اند. همینگونه برخوردهای خشونت آمیز با معلمان فرهیخته که در اعتراض به گرفتن شهریه از دانش آموزان در مدارس دولتی، برخلاف نص صریح قانون اساسی، و تامین نبودن فضای آموزشی قابل قبول برای فرزندان این ملت و تبعیض شرایط تحصیلی، و همچنین به خاطر عدم تکاپوی حقوقشان برای تامین یک زندگی بسیار ساده و حداقلی، دست به اعتصاب آرام و تحصن در درون مدرسه ها زده اند، صورت گرفته است. هر روز در گوشه و کنار شهرهای کشور شاهد تجمع و ضجه ی زنان ومردانی که تمام اندوخته زندگیشان را به بانک ها و موسسات مالی سپرده اند با این امید که بتوانند از سود سپرده های خود، اندک کمکی برای معاش زندگی دشوار خود فراهم نمایند میباشیم. ولی امروز آن ها حتی صاحب اصل سرمایه خود نیز نیستند و این موسسات چپاولگر که معلوم نیست به چه کسانی تعلق دارند از پس دادن اصل مال مردم نیز عاجزند. همچنین در این روزها شاهد آنیم که فرزندان غیور ملت ایران در دانشگاه های کشور نیز برای پشتیبانی و اظهار همدردی با کارگران و معلمان دست به اعتراض زده اند.

 

هموطنان عزیز،

این نابسامانی های اقتصادی برای این کشور ثروتمند به هیچوجه قابل قبول نیست و مسئولیت این نارسایی ها مستقیما متوجه قدرتمدارانی است که اختیارات منابع مالی کشور و قدرت حکومتی را در دست خود دارند. دولت جمهوری اسلامی با سوء مدیریت، تولید داخلی کشور را به شدت کاهش داده به طوری که اغلب صنایع کشور با نصف ظرفیت کار میکنند و در حالیکه کشور ما حداقل به چهارصد میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی برای توسعه اقتصادی خود نیازمند است، سوء سیاست خارجی نه تنها موجب جذب نشدن سرمایه گذاری های خارجی به ایران شده بلکه سبب فرار سرمایه ها از کشور نیز گردیده است. این سیاست های اشتباه موجب شده که ارزش پول ملی طی مدتی کمتر از شش ماه به یک سوم ارزش قبلی سقوط کرده و در نتیجه گرانی و تورم و فقر و بیکاری در این جامعه بیداد میکند. بازگذاشتن دست نورچشمی ها در فساد گسترده و غارت هزاران میلیاردی از منابع مالی کشور و هزینه کردن امکانات مالی مملکت در مناقشات خارج از مرزها بدون در نظر گرفتن منافع ملی، صدچندان به بحران های اقتصادی افزوده است.

جبهه ملی ایران باز هم به هیئت حاکمه جمهوری اسلامی متذکر می شود که این ندانم کاری های ناموجه را کنار بگذارد و به پیشنهادات پنجم مرداد ماه جبهه ملی ایران گوش فرادهد. برخورد خشونت بار با کارگران حق طلب و سرکوب و زندانی کردن معلمان فرهیخته و دانشجویان و سایر اقشار ملت شرافتمند ایران راه چاره معضلات کشور نیست.

 

چهاردهم آذر ماه ۱۳۹۷

تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران

 

 

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.