نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏يکشنبه‏، 2020‏/08‏/09

 

 

 

 

پیام دکتر علی گوشه،

مسئول انجمن پزشکان ایرانی مقیم کشور اتریش

و رییس کنگره ی موقت سازمان های جبهه ملی ایران در اروپا

به مراسم بزرگداشت بیست ونهمین سالگرد قتل شاپور بختیار آخرین نخست وزیر مشروطه ایران

به دست آدمکشان جمهوری اسلامی خمینی

 

هموطنان ارجمند؛ 

دوستان عزیز،

امروز شما عزیزان بر مزار راد مردی که یک عمر برای آزادی ، استقلال و سربلندی مردم بلازده ایران جانفشانی نموده است گرد هم آمده اید تا با سپاس و احترام از زحمات این ایرانی وطن پرست تقدیر نمایید.  

شاپور بختیار در شرایط بحرانی و خطرناک قبل از انقلاب و علی رغم نظرات دوستان خود، از آن جهت پست نخست وزیری را قبول نمود، که می دانست ارتجاع سیاه برای کسب قدرت و استقرار یک حکومت جبار دینی در راه است. او در زمان نخست وزیری کوتاه خود، ضمن آزادی زندانیان سیاسی و ایجاد یک محیط دموکراتیک، بارها و بارها خطری را که از جانب روحانیون عنان گسیخته وجود داشت بیان نمود ولی شوربختانه گوش شنوایی وجود نداشت.

احزاب وسازمانهای سیاسی آن زمان قادر به تشخیص اوضاع بحرانی و فاجعه ای که در شرف وقوع بود نبودند و متحداً به پشتیبانی از دولت بختیار که معتقد به جدایی دین از دولت و اجرای قانون اساسی بود برنخاستند و انچه نباید بشود ممکن گردید. خمینی توانست  با خدعه و تزویر حکومت ولایت فقیه را در ایران استوار سازد.

دوستان عزیز

اکنون پس از گذشت بیش از چهل سال که بختک دینی بر گرده ی مردم بلازده ما سنگینی می کند و هر گونه اعتراض کوچک  را  با زندان و شکنجه ، کشت وکشتار و اعدام پاسخ می دهد، آیا وقت آن نرسیده است که دست بدست یکدیگر داده و متحدا برای ایجاد یک اپوزیسیون منسجم و توانا که خواهان استقلال، آزادی ، جدایی دین از حکومت، حفظ تمامیت ارضی، تساوی حقوق زن  و مرد و عدالت اجتماعی باشد کوشا باشیم.  این همان چیزی است که دکتر شاپور بختیار عمری برای تحقق آن جانفشانی نمود و بهترین نشانه است از سپاس برای زحمات و پیکار او برای ایجاد یک جامعه ی دموکراتیک.

پیروزمند و شادکام باشید

علی گوشه

_________________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.