نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏چهار شنبه‏، 2022‏/09‏/14

 

 

 

شهریور ۲۳, ۱۴۰۱

اعتیاد به مواد مخدر صنعتی در خراسان جنوبی «به دبستانی‌ها رسیده است»

عکس آرشیوی است

حسین فنودی، نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها، از کاهش بیشتر سن اعتیاد در این استان خبر داد و اعلام کرد: قبلا سن اعتیاد به دانش‌آموزان دوره متوسطه رسیده بود، «اما در حال حاضر دانش‌آموزان دوره ابتدایی هم درگیر شده‌اند».

آقای فنودی روز چهارشنبه، ۲۳ شهریور، به ایلنا گفت مواد مخدر در استان خراسان جنوبی با قیمت پایین در دسترس دانش‌آموزان است و «حتی در چهار شهرستان مرزی استان دانش‌آموزان ابتدایی هم درگیر مواد مخدر از نوع صنعتی شده‌اند».

او افزود که این دانش‌آموزان حتی پس از ترک اعتیاد دوباره به سمت مواد مخدر می‌روند.

به گفته نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها، والدین دانش‌آموزانی هم که به مواد مخدر اعتیاد دارند خود معتاد هستند.

او همچنین به نبود امکانات آموزشی در روستاهای این استان اشاره کرد و گفت: «دانش آموزان تا دوره ابتدایی در روستاهای‌شان به مدرسه می‌روند، اما بعد از این دوره خانواده‌ها به فرزندان‌شان اجازه ادامه تحصیل در مراکز شهری و روستاهای دیگر را نمی‌دهند و اکثرا دختران اجازه ندارند رفت و آمد کنند.»

پیشتر حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از فروش مواد مخدر در اطراف مدارس تهران خبر داده بود.

چند سال پیش نیز، شهیندخت مولاوردی معاون وقت رئیس‌ جمهور ایران در امور زنان و خانواده «میانگین سن اعتیاد» در بین دختران را ۱۳ سال اعلام کرده بود.

موضوع پایین آمدن سن اعتیاد به زیر ۱۸ سال از چندین سال پیش در ایران مطرح است، اما جمهوری اسلامی هرگز آمار‌های دقیقی مربوط به مصرف مواد مخدر در میان دانش‌‌آموزان ایرانی منتشر نکرده و وزارت آموزش و پرورش هم معمولا در این زمینه سکوت می‌کند.

منبع: رادیو فردا

 

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.