نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏يکشنبه‏، 2021‏/08‏/01

 

 

 

یکشنبه, 1 اوت 2021

تجمع در تئاتر شهر تهران با شعار مرگ بر جمهوری اسلامی

استان‌وایر- ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند تجمع اعتراضی در مقابل تئاتر شهر تهران برای اعلام همبستگی با مردم خوزستان با دخالت نیروهای امنیتی حکومت جمهوری اسلامی به خشونت کشیده شده است.

تجمع شهروندان مقابل تئاتر شهر عصر شنبه نهم مرداد برگزار شده و تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که صدها نفر در آن حضور داشتند.

معترضان در این تجمع شعارهای «‌از خوزستان تا تهران، اتحاد اتحاد»، «‌مرگ بر جمهوری اسلامی» و «‌مرگ بر دیکتاتور» سرداده‌اند.

https://www.youtube.com/watch?v=VZWQSceHhvw

برخی از گزارش‌ها نیز حکایت از آن دارد که نیروهای امنیتی با هدف متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک تیر هوایی و گاز اشک‌آور کرده‌اند. در یکی از ویدیوها صدای شلیک یک تیر شنیده می‌شود در حالی که معترضان شعار «مرگ بر جمهوری اسلامی» سر می‌دهند.

این تجمع به دنبال فراخوان شماری از هنرمندان برای حمایت از اعتراضات مردمی دو هفته گذشته انجام شده است.

تجمع مقابل تئاتر شهر تهران، تازه‌ترین مورد از سلسله اعتراض‌هایی است که در هفته‌های گذشته در شهرهای مختلف ایران با شعارهایی مشابه علیه حکومت ادامه داشته است.

https://www.youtube.com/watch?v=2mDIXALsEdE&t=3s

شب گذشته نیز گروهی از مردم پس از اعلام قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر با برگزاری تجمع‌هایی خیابانی و سر دادن شعارهایی علیه خامنه‌ای و شعارهایی چون «مرگ بر جمهوری اسلامی»، «مرگ بر دیکتاتور»، «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» و «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه» به اعتراضاتی که از پانزده روز قبل در خوزستان آغاز شد، ادامه دادند.

این تجمعات با حمله ماموران نیروی انتظامی در چند شهر ایران به معترضان همراه بود.

با ناتوانی حکومت جمهوری اسلامی دربرآورده کردن نیازهای اولیه شهروندان ایرانی و تشدید بحران کرونا در نتیجه سومدیریت حکومت، انتظار می‌رود که اعتراضات علیه نظام حاکم بر ایران ادامه پیدا کند.

منبع: ایران وایر

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.