نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏چهار شنبه‏، 2020‏/10‏/14

 

 

۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳ اکتبر ۲۰۲۰

عموی کژوان الماسی:

برادرزاده‌ام با دو گلوله نیروهای امنیتی ایران کشته شده

عموی کژوان الماسی، جوان ۳۰ ساله کرد سنندجی می‌گوید او با "دو گلوله" نیروهای امنیتی کشته شده اما خانواده‌‌اش زیر فشار مجبور شده‌اند بگویند او "مشروب خورده و تصادف کرده" تا بتوانند جنازه او را تحویل بگیرند. مقام‌های رسمی ایران هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.

جنازه کژوان الماسی دیروز در تهران به خانواده‌اش تحویل داده شد و کمال الماسی عموی او که در اربیل زندگی‌ می‌کند می‌گوید به محض ورود جنازه به سنندج، ماموران اطلاعات خانواده را مجبور کردند شبانه او را دفن کنند.

ویدئویی منتشر شده که در آن "با وجود فشارهای امنیتی"، عده‌ای از اهالی سنندج با دفن جنازه کژوان الماسی را تا گورستان شهر همراهی می‌کنند.

کژوان

کژوان الماسی

دو روز پیش کمال الماسی در ویدئویی گفته بود کژوان "جزء تجمع کنندگان مقابل بیمارستان جم بعد از درگذشت محمـدرضا شجریان" بوده که دستگیر شده و به او در "ون اطلاعات" شلیک شده است.

برخی رسانه‌ها در ایران گزارش کرده بودند که او پس از بازداشت در "یک مهمانی شبانه در شهریار"، با شلیک ماموران انتظامی کشته شده است.

کمال الماسی عموی کژوان الماسی

کمال الماسی عموی کژوان الماسی

اکنون ویدئوی دیگری از کمال الماسی، عموی کژوان منتشر شده که می‌گوید جنازه را به شرطی تحویل داده‌اند که خانواده زیر "فشار" چنین خبری را اعلام کنند وگرنه این خبر "کذب" است.

آقای الماسی می‌گوید کژوان "اصلا سیاسی نبود" و باید روشن شود جوانی که "زیر فشار اقتصادی" برای کار در رستوران به تهران رفته چگونه سر از "ون" نیروهای امنیتی درآورده است.

آقای الماسی خواستار "آزادی" برادرش شده و می‌گوید اطلاعات او را زیر فشار گذاشته‌ تا بگوید کژوان "تصادف" کرده است. او همچنین می‌گوید فرد دیگری همراه برادرزاده‌اش بوده که او زخمی شده است.

به گفته یکی از دوستان کژوان که جنازه او را دیده، "گلوله به پشت او خورده، احتمالا می‌خواسته از ون نیروی انتظامی در تهران فرار کند که به او شلیک شده است". او گفت برادرش را به اطلاعات سنندج خواسته‌اند و زیر فشار گذاشته‌اند که بگوید کشته شدن کژوان تصادفی بوده است.

منبع: بی بی سی

 

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.