نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏دوشنبه‏، 2020‏/09‏/28

 

 

۰۷/مهر/۱۳۹۹

 

کانون نویسندگان ایران خواستار آزادی بی‌قید و شرط سه نویسنده عضو این نهاد شد

 

رادیو فردا- کانون نویسندگان ایران در اطلاعیه‌ای خواستار آزادی بی‌قید و شرط سه تن از اعضای خود شد که به زندان اویل منتقل شده‌اند.

این نهاد مدنی روز یکشنبه ۶ مهر ماه با صدور بیانیه‌ای اتهامات رضا خندان (مهابادی) و بکتاش آبتین و کیوان باژن را بی‌اساس خواند و با اشاره به شیوع ویروس کرونا و کمبود امکانات در زندان‌ها تاکید کرد زندانی کردن این سه نویسنده معنایی جز این ندارد که مسئولان امنیتی و قضایی می‌خواهند معترضان و مخالفان را به قربانگاه بفرستند.

رضا خندان (مهابادی) و بکتاش آبتین از اعضای هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران و کیوان باژن عضو پیشین هیئت دبیران این کانون، روز شنبه برای اجرای احکام به زندان اوین منتقل شدند.

اتهام این افراد «عضویت در کانون نویسندگان ایران، انتشار خبرنامه‌ داخلی کانون، آماده‌کردن کتاب پژوهشی در باره‌ی تاریخ پنجاه ساله‌ کانون برای انتشار داخلی، بیانیه‌های کانون، حضور بر مزار جانباختگان قتل‌های سیاسی زنجیره‌ای جعفر پوینده و محمـد مختاری و شرکت در مراسم سالانه‌ احمد شاملو» اعلام شده است.

بر این اساس رضا خندان (مهابادی) و بکتاش آبتین هرکدام به شش سال و کیوان باژن به سه سال و شش ماه زندان محکوم شده‌اند.

کانون نویسندگان ایران در ادامه اطلاعیه خود عنوان کرده «صدور و اجرای این حکم‌ها که به دلیل عضویت این سه نویسنده در کانون نویسندگان ایران و دفاع از آزادی اندیشه و بیان بوده است، نشان از افزایش فشار بر نویسندگان مستقل دارد».

این اطلاعیه می‌افزاید: «اکنون که کشور درگیر فقر، بیماری و فساد سازمان یافته است، حاکمیت به جای پاسخگویی به خواسته‌های برحق مردم، به سرکوب هرچه بیشتر آزادی بیان و بازداشت و شکنجه و اعدام معترضان روی آورده است.»

کانون نویسندگان ایران از نویسندگان، تشکل‌های مستقل ایران و جهان، نهادهای مدافع حقوق بشر و مردم آزادی‌خواه ایران خواسته است «به این حکم‌های ضد انسانی واکنش نشان دهند و صدای اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانند».

منبع: رادیو فردا

 

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.