نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏چهار شنبه‏، 2020‏/09‏/23

 

 

 

کشته شدن یکی از معترضان آبان ماه در کهریزک

نادر مختاری از دستگیرشدگان آبان ۹۸ در حالی که حدود چهار ماه به دلیل ضربات باتوم در کما بوده، پس از به هوش آمدن به کهریزک منتقل می‌شود. بعد از شش ماه اما او جانش را از دست می‌دهد.

Nader Mokhtari

سایت کلمه از کشته شدن یکی از معترضان آبان ماه در زندان کهریزک خبر داده است. بر اساس این گزارش، نادر مختاری، ۳۵ ساله در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در کرج در اثر ضربات باتوم ماموران انتظامی به کما می‌رود. خانواده‌اش یک ماه بعد او را در بیمارستانی در شهرری پیدا می‌کنند.

نادر مختاری تا آستانه نوروز ۹۹ یعنی حدود چهار ماه در کما بوده و قبل از نوروز به هوش می‌آید اما پزشکان با انتقال او به زندان مخالفت می‌کنند. با این وجود ماموران امنیتی او را به بهداری کهریزک می‌برند و در آنجا بستری می‌کنند.

نادر مختاری روز ۲۹ شهریور جانش را از دست می‌دهد.

به گزارش کلمه جسد این زندانی هنوز به خانواده‌اش تحویل داده نشده است.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ که در پی چند برابر شدن قیمت بنزین روی داد، بنا بر اعلام مقامات حکومت ایران  بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر کشته شدند. این در حالی است که سازمان عفو بین‌الملل این رقم را بیش از ۳۰۰ نفر و خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های رسمی ایران تعداد کشته‌شدگان را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرد.

تعداد افراد بازداشت‌شده در جریان این اعتراضات بر اساس برخی گزارش‌ها تا هشت هزار نفر هم می‌رسد.

منبع: دویچه وله

 

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.