نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏جمعه‏، 2019‏/11‏/29

 

 

سه‌شنبه، ۲۶ نوامبر ۲۰۱۹

امیررضا عبداللهی،

نوجوان ۱۳ ساله جان‌باخته اعتراضات در اسلامشهر

استان‌وایر- «امیررضا عبداللهی»، فرزند «محـمد»، نوجوان ۱۳ ساله‌ای است که در جریان اعتراضات روز شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در اسلام‌شهر با گلوله ماموران امنیتی جان‌باخته است. بنابر اطلاعات رسیده، این نوجوان در اعتراضات شرکت نداشته اما زمانی که برای کاری از منزل خارج شده بود، در حال عبور از نزدیک یکی از مناطقی که معترضان تجمع کرده بودند، هدف تیراندازی بی‌هدف ماموران امنیتی قرار گرفته است.

خانواده این نوجوان جان‌باخته که ساکن اسلامشهر در استان تهران هستند، پس از سه روز پی‌گیری، توانسته‌اند پیکر امیررضا را در تاریخ ۲۸ آبان تحویل بگیرند و برای خاک‌سپاری به زادگاه او در پارس‌آباد مغان منتقل کنند. آن‌ها اجازه یافته‌اند به صورت خصوصی و تنها با حضور اعضای خانواده‌، پیکر امررضا را به خاک بسپارند.

محـمد عبداللهی، پدر این نوجوان جان‌باخته، کارگر گچ‌کار ساختمان است که پنج سال پیش از پارس‌آباد مغان به اسلامشهر مهاجرت کرده بود. خانواده عبداللهی به دلیل تهدید نیروهای امنیتی که در صورت خبررسانی مانع خاک‌سپاری خواهند شد، تاکنون درباره کشته شدن فرزندشان سکوت کرده بودند.

اگرچه مقامات رسمی جمهوری اسلامی تاکنون از ارایه آمار دقیق کشته شدگان اعتراض‌های اخیرخودداری کرده‌اند اما  آمار کشته شدگانی که از سوی سازمان‌های غیردولتی و رسانه‌های مستقل خارج از کشور ارایه می‌شود، مرتبا در حال بالا رفتن است.

در آخرین خبر در این رابطه، طبق گفته یک مقام وزارت کشور که به شرط ناشناس ماندن با ما گفتگو می‌کرد، کشته شدن دست‌کم ۲۱۸ نفر از معترضان را تائید کرد و اضافه کرد که انتظار می‌رود تعداد کشته شدگان از این بیشتر باشد.

- اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

- اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

منبع: ایران وایر

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.