نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏چهار شنبه‏، 2019‏/11‏/20

 

 

 

 

اطلاعیه "جمعیت هواداران سوسیال دموکراسی در ایران"

دربارۀ خیزش مردمی درایران

افزایش سه برابری قیمت بنزین، سبب خیزشی مردمی در میهنمان شده است. گران شدن بنزین به عنوان یکی ازمهمترین و پایه ای ترین ماده مصرفی، بر روی قیمت تمام کالاهای مصرفی و خدماتی اثر خواهد گذاشت و سبب افزایش فشار بیشتر بر فقیرترین و محروم ترین اقشار جامعه خواهد شد. بدون تردید این خیزش در ادامۀ جنبش ها و خیزش های سیاسی، مدنی و صنفی حکومت اسلامی را گامی دیکر به سوی سرنگونی نزدیک تر کرده است. این خیزش که بیش از ۵۰ شهر کشورمان را در بر گرفته با سرکوب شدید و وحشیانه ماموران حکومتی مواجه شده است به گونه ای که تا کنون تعدادی از معترضان مجروح و یا کشته شده اند. تعداد دستگیرشدگان بیش از هزاران نفر اعلام شده است. شعارهای مردم در این خیزش اعتراضی رهبری نظام و مرکز اصلی قدرت را نشانه رفته است و مردم هر دو جناح حکومتی را به عنوان عاملان اصلی گرانی و بحران های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی محکوم کرده اند.

 جمعیت هواداران سوسیال دموکراسی در ایران ضمن پشتیبانی از جنبش اعتراضی و خیزش سراسری مردم میهنمان در اعتراض به گران شدن بنزین، دستگیری، سرکوب و کشتار هموطنانمان را که خواستار رفع گرانی و از میان برداشتن مشکلات معیشتی هستند، محکوم می کند. مردم میهن ما خواستار رفاه، آزادی، عدالت و همبستگی هستند. ما از تمام کسانی که سودای آزادی و رفاه و صلح و آرامش برای مردم ایران را در سر دارند، از احزاب، سازمان ها، گروه ها و شخصیت سیاسی، فرهنگی، علمی و رسانه ای دعوت می کنیم از فرصتی که برای برپا کردن یک جنبش سراسری ایجاد شده است، استفاده نماییم، و دست در دست هم در راستای سرنگونی حکومت اسلامی و تحقق خواست های برحق و شهروندی مردم میهنمان گام برداریم.

جمعیت هواداران سوسیال دموکراسی در ایران

۱۵ نوامبر ۲۰۱۹

۲۴ ابان ۱۳۹۸

https://azadivaedalat.com/

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.