نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏چهار شنبه‏، 2019‏/05‏/01

 

 

 

تجمع کارگران و دانشجویان به مناسبت روز کارگر به خشونت کشیده شد

بازداشت فعالان کارگری و دانشجویی در میدان بهارستان

سندیکای کارگران شرکت‌واحد اتوبوس‌رانی تهران اعلام‌کرده گردهمایی اعتراضی فعالان این سندیکا و برخی فعالان دانشجویی در میدان‌بهارستان تهران (روبه‌روی مجلس) به‌مناسبت روز جهانی کارگر، از سوی پلیس و نیروهای امنیتی برهم خورده و تعدادی از فعالان هم بازداشت شدند.

تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس شورای اسلامی با فراخوان قبلی تشکل‌های مستقل کارگری و اعلام پشتیبانی تشکل‌های دانشجویی و بازنشستگان برگزار شد. به گزارش سندیکای شرکت واحد نیروهای امنیتی و انتظامی کمی پس از آغاز تجمع به شرکت‌کنندگان هجوم برده و تعدادی از فعالان کارگری و دانشجویی را دستگیر کرده‌اند. اسامی رضا شهابی و حسن سعیدی از اعضای هیأت مدیره سندیکای شرکت واحد در میان دستگیرشدگان است.

جمعیت با شعار «اعتصاب، تجمع، تشکل حق مسلم ماست» مقاومت کردند اما مأموران مجدداً به آن‌ها حمله کردند و کارگران و دانشجویان را مورد ضرب و شتم قرار دادند. تاکنون حدود ۲۰ نفر از کارگران شرکت واحد، بازنشستگان و دانشجوبان دستگیر شده‌اند.

اسامی بیست ونه تن ازبازداشتی هایی که تاکنون دربازداشت بسرمی‌برند

۱. رضا شهابی

۲. حسن سعیدی

۳. فرهاد شیخی

۴. وحید فریدونی

۵. ناصر محرم‌زاده

۶. رسول طالب‌مقدم

۷. اسدالله سلیمانی

۸. ﻣﺣﻣﺩعلی اصلاغی

۹. کامیار فکور

۱۰. مرداس طاهری

۱۱. محسن سلیمانی‌نژاد

۱۲. هادی سلیمانی

۱۳. مهدی عظیمی

۱۴. ماهان صالحی

۱۵. قاسم خالویی

۱۶. ﻣﺣﻣﺩ اصلاغی

۱۷. الهام صالحی

۱۸. آنیشا اسداللهی

۱۹. امیرﻣﺣﻣﺩ طاهری

۲۰. کیوان صمیمی

۲۱. داودرفیعی

۲۲. ناهید خداجو

۲۳. نسرین جوادی

۲۴. هادی سلیمانی

۲۵. مهدی فخری

۲۶. فرهاد شیخی

۲۷. مرضیه امیری

۲۸. سمیرا امیری

۲۹. خرسندی

در میان بازداشت شدگان نام کیوان صمیمی فعال ملی مذهبی و سردبیر نشریه ایران فردا نیز مشاهده می شود.

یادداشت کیوان صمیمی در کانال تلگرام خود به مناسبت اول ماه مه،‌ روز جهانی کارگر

«امروز، حتماً همراه کارگران

برآورده‌نکردن مطالبات قانونی کارگران و مزدبگیران زحمتکش در این شرایط که بحران‌های داخلی و فشار سلطه‌گران خارجی رشد دائماً فزاینده‌ای دارد، اقدام علیه امنیت ملی است.

چنانچه زحمتکشان و دلسوزان مُلک و ملت، درخواست برآورده‌شدن حقوق مستضعفين را با انواع تجمع ها و صورت‌های آرام مطرح کنند، در جهت امنیت، ثبات و پایداری کشور گام برداشته‌اند.

امروز در گردهمایی روز کارگر، خداپرستانی که به‌تدریج به قدرت‌پرستی روی آورده‌اند و ناخواسته تحت تأثیر نفوذی‌های اسرائیل و امریکا هستند، احتمالاً به وظایف ذاتی‌شان عمل خواهند کرد و مانع شکل‌گرفتن این تجمع خواهند شد.

این اقدامشان علیه امنیت ملی کشور زمانی تکمیل می‌شود که ممانعت تندروها از تجمع آرام، با خشونت و بگیر و ببند همراه باشد. در این‌صورت اما، نفوذی‌های فوق‌الاشاره پاداش قابل توجهی خواهند گرفت.»

منبع: ایران امروز

 

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.