نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران

N A M I R

‏چهار شنبه‏، 2019‏/01‏/23

 

 

 

هشدار کارگزاران نظام:

در یک کشتی هستیم؛ مردم میگن اصلش باید بره

- وزیر کشور میگوید، همزمان با فشار دشمن، برخی سیاسیون برای دفاع از نظام، دولت را آماج حملات خود قرار دادهاند، در حالی‌که همه ما در یک کشتی هستیم.

- رئیس مجلس: در یک خانواده نیز ممکن است اختلاف به وجود بیاید اما خانواده را از بین نمیبرند.

- مصطفی تاجزاده: اینکه میگن اصلاحطلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا همهی ما را می‌گن، فکر نکنید مردم میگن اصلاح تموم شده میخوان بیان سمت اصولگرا میگن اصلش باید بره!

- ﻣﺣﻣﺩرضا تاجیک: میزان محبوبیت دولت به زیر ۱۰ درصد رسیده، اگر اصلاحطلبان راه کنونی خود ادامه دهند به بنبست خواهد رسید.

- آنچه تقریباً اغلب مسئولان رژیم در نظر نمیگیرند مردم و رویگردانی جامعه از آنهاست. مقامات نظام نیز مانند رحمانی‌فضلی دو جناح حکومت را سوار یک کشتی میدانند و نه مردم را!

کیهان لندن - عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور، دوشنبه شب اول بهمنماه، در سخنانی با اشاره به وضعیت سیاسی و اجتماعی ایران از همه جریانهای سیاسی خواسته در جهت منافع امنیتی نظام جمهوری اسلامی به فکر برگزاری با شکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن برای مقابله با براندازی نظام باشند.

وزیر کشور در بخشی از سخنرانی خود از «تحرکات وحدت‌شکن و یأس‌آفرین» انتقاد کرده و آن را پدیده نامبارک و ناشی از فقدان درک صحیح از منافع و امنیت ملی دانسته و با ابراز تأسف نسبت به برخی چهرهها، و به گفته او، «شبه‌جریانها» از آنها خواسته است که حب و بغض‌های شخصی و جریانی نسبت به مسئولان فعلی دولت را بر اساس منافع ملی و امنیت ملی اصلاحکنند.

رحمانی فضلی برخی تحلیلها و اظهار نظرها علیه دولت را «غیرمنصفانه» و «ناروا» دانست و تاکید کرده است که «... به موازات و همزمان با فشار دشمن، برخی سیاسیون و تحلیلگران، با انگیزه رقابت‌های سیاسی و یا به تصور غلط ضربه به دولت برای دفاع از نظام، دولت را آماج حملات خود قرار دادهاند، در حالی‌ که همه ما در یک کشتی هستیم و همه باید باهم برای منافع ملی و امنیت ملی کشور تلاش کنیم و در این مسیر دولت مجری سیاستها و اهداف نظام است.»

وی به تلاش‌های «دشمن» برای تبدیل مطالبات صنفی و خواستههای عمومی معیشتی مردم به تنشهای اجتماعی و امنیتی نیز اشاره کرده و گفته، نقشآفرینی موثر همه چهرههای علاقمند به کشور، فعالین و نخبگان بخشهای مختلف و جریانهای سیاسی ضروری است.

رحمانی فضلی گفته «با توجه به اهداف شوم دشمنان برای براندازی نظام پیش از چهل سالگی انقلاب» برگزاری با شکوه مراسم «دهه فجر» اهمیتی دوچندان دارد چرا که حضور و حمایت مردم موجب یأس و ناامیدی دشمنان و نظام سلطه است و این حضور حداکثری در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهد داد که آنها در اهداف‌شان به نتیجهای نخواهند رسید و توطئه دشمن را بر باد خواهد داد.

اختلاف در خانواده‌ی نظام

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز، سهشنبه دوم بهمن، در نشست با اعضای «ستاد برگزاری مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» تاکید کرده دشمنان نمیتوانند انقلاب اسلامی را حذف کنند.

علی لاریجانی به برگزاری کنفرانس ورشو اشاره کرده و گفته در چهل سالگی انقلاب کنفرانسی راه انداخته‌اند که نشان میدهد نمیخواهند جایگاه انقلاب درخشندگی خود را نشان دهد.

علی لاریجانی نیز حرف‌هایی مشابه رحمانی فضلی زده و گفته «در یک خانواده نیز ممکن است اختلاف به وجود بیاید اما خانواده را از بین نمیبرند!» او تاکید کرده مسئولان کشور باید از تریبونها استفاده کنند و به مردم آشنایی دهند که «در شرایط خاصی قرار داریم» و اجازه ندهیم دشمن در این شرایط ایجاد مسئله کنند.

لاریجانی اشاره‌ای به اینکه این مسائل چیست که سبب نگرانی او و دیگران شده نکرد اما مدعی شد «انقلاب اسلامی دستاورد بزرگ قرن بود و اینکه امروز دشمنان خاک‌پاشی میکنند به دلیل اهمیت آن است.»

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به این نکته اشاره کرد که انقلاب اسلامی در مرحله‌ای است که دشمن نسبت به آن حیله‌گری میکند و به دلیل اهمیت آن به دنبال دسیسه هستند تا وزن انقلاب را کاهش دهند و «بسترهایی نیز وجود دارد.» لاریجانی اما اشارهای به این «بسترها» نکرد.

از حرفهای این دو مقام عالی‌رتبه‌ی جمهوری اسلامی پیداست هر دو مانند دیگر مقامات کشوری و لشکری از آینده‌ی نظام نگران‌ هستند و اشاره‌ی آنها به بالا گرفتن اختلافات درونی نظام است. رحمانی فضلی از جریانی میگوید که به نفع نظام به دولت میتازد و از قرار معلوم منظورش حزباللهیها و دلواپسان هستند که این روزها بیشترین فشار را روی دولت میآورند. این مواضع آشکار میکند که ضربهپذیری نظام از درون زیاد شده است. در عین حال این اظهارات را باید در کنار سخنان علی خامنهای در مورد «ریزشهای نظام» در امرداد ۱۳۹۷ قرار داد.

طبق اعترافات کارگزاران ارشد نظام، جمهوری اسلامی دچار دودستگی شده است: جریانی که حامی نظام‌اند و علیه دولت عمل میکنند و جریانی که بقای نظام را در حمایت از دولت و اصلاحطلبی می‌دانند. حزباللهیها اما این جناح را فتنه‌گر و غربگرا مینامند و به قول علی خامنهای آنها را به حساب «ریزشیهای انقلاب‌» می‌گذارند.

در این میان آنچه تقریباً اغلب مسئولان رژیم در نظر نمیگیرند مردم و رویگردانی جامعه از آنهاست. مقامات نظام نیز مانند رحمانی‌فضلی دو جناح حکومت را سوار یک کشتی میدانند و نه مردم را!

در همین زمینه، سهشنبه ۲۵ دی ۹۷، مناظره‌ای میان مصطفی تاجزاده معاون امنیتی وزارت کشور در دولت اصلاحات و علیرضا زاکانی نماینده پیشین مجلس و از سرکوبگران باسابقه‌ی نظام در رابطه با مسائل کوی دانشگاه سال ۷۸ برگزار شد. در این مناظره تاجزاده به زاکانی گفت: «اینکه میگن اصلاحطلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا همهی ما را می‌گن، فکر نکنید مردم میگن اصلاح تموم شده میخوان بیان سمت اصولگرا؛ میگن اصلش باید بره!»

همزمان ﻣﺣﻣﺩرضا تاجیک رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری در دوران خاتمی روز ۳۰ دی در یک مصاحبه گفت « میزان محبوبیت دولت به زیر ۱۰ درصد رسیده است.» وی تأکید کرد اگر اصلاحطلبان راه کنونی خود را ادامه دهند به بنبست خواهند رسید.

این اوضاع و احوال و شرایط امروز نظام جمهوری اسلامی است. این اظهارات را نه چهرههای اپوزیسیون و مخالفان نظام بلکه آنهایی بیان میکنند که خود از بدنه نظام بودند و یا هنوز هستند و در پدید آمدن این شرایط نقش داشته‌اند.

منبع: گویانیوز

 

_______________________________________________________________

مقالات منتشر شده الزاما نقطه نظر، بيانگر سياست و اهداف نشریۀ اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران نميباشند. حق ويرايش اخبار و مقالات ارسالی برای هیئت تحریریۀ نشریه محفوظ است.